Pazartesi , 17 Aralık 2018
Ana Sayfa » Hamilelik ve Doğum » Yumurtlama (Ovulasyon) Günü Hesaplama

Yumurtlama (Ovulasyon) Günü Hesaplama

Ovulasyon, Yumurtlama Dönemi,Yumurtlama Günü Hesaplama, Yumurtlama Dönemi Tarihi Hesaplama; Bayanlara özel olarak hazırlanmış hamilelik dönemine hazırlanmak için en bilenen yöntemlerindendir. Hamile olmak için bilinmesi gereken bazı gerçekler vardır ve yumurtlamanın en çok olduğu dönemler bulunarak gebe kalmak için girişimlere başlayabilirsiniz. Uzmanların belirttiklerine göre bayanların belli bir olgunluğa eriştikleri dönemden itibaren rutin olarak 28 günde bir adet kanamaları olur ve bu kanamanın anlamı da döllenemeyen yumurtanın dışarı atılması demektir.

Yumurtlamanın en çok olduğu günlerde yapılan cinsel birleşmelerin sonucunda hamile kalır bayanlar. Yumurtlama günü hesaplama doğru yapılmalıdır ki yanılma payı olmadan gebe kalınabilsin. 28 günde bir oluşan adet döngüsünün ilk gününü üzerine 14 gün eklerseniz en fazla yumurtlayacağınız günü bulabilirsiniz. Yumurtlama gününü daha kolay bulabilmeniz için aşağıda ki ilgili alanları doldurarak hesaplamanızı daha kolay yapabilirsiniz.

Gebelik hesaplamasında da adet kanamasının ilk günü çok önem taşır. Doğumun ne zaman yapılacağını en doğru biçimde hesaplanabilmesi için bu tarihin bilinmesi lazımdır. Yumurtlama günü hesaplama da işte bunun için önemlidir. Yeni adet dönemine girmeden 17 veya 18. Günlerde cinsel ilişkiye girmelisiniz, hatta bu bir hafta içinde 2 veya 3 gün içinde cinsel birleşme sağlarsanız hamile kalma şansınız artacaktır. Her gün ilişkiye girmeyi uzmanlar doğru bulmuyorlar zira o zaman da erkek spermlerinde azalma yaşanabilir.

Düzenli adet gören kadınlar için bu zamanı hesaplamak zor olmasa gerek ama bazı kadınların adet kanamaları bir türlü düzenli olamaz ve onlar yumurtlama günü hesaplama gerçeğinden yararlanamazlar. İşte tam burada yine gelişen teknolojiyi devreye sokuyoruz ve onlar için hazırlanmış olan ve yumurtlamanın en fazla olduğu zamanları yani hormon dengelerinin en yüksek olduğu günleri belirleyen özel aletleri kullanarak yine en doğru tahminlere ulaşmayı sağlıyoruz. Yani işin özü hamile kalmak için son adet gördüğünüz zamanın ilk gününü bilmeli ve ona 14 gün eklemelisiniz ki doğru zamanda gebe kalabilesiniz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Doğum Çeşitleri Nelerdir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

    Uzun hamilelik sürecinden sonra doğum anı, tüm anne adaylarının heyecan içerisinde beklediği hayatlarındaki en önemli …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir