Salı , 13 Kasım 2018
Ana Sayfa » Hamilelik ve Doğum » Otomatik Gebelik (Hamilelik) Hesaplaması

Otomatik Gebelik (Hamilelik) Hesaplaması

Hamile kalan bayanların en çok merak ettikleri şey bebeklerinin ne zaman dünyaya geleceğidir ve bunun için de hamile kaldıkları tarihi çok iyi bilmeleri gerekir. Gebelik hesaplama için en son adet görülen tarihin iyi bilinmesi şarttır, yani doğru bir tahminde bulunabilmek için. Döllenme tarihini net olarak bilseniz bile asıl bilinmesi gereken şey son adet tarihini ilk günüdür. Hamilelik yumurtlamanın en çok olduğu dönemlere denk gelir, yani rutin olan 28 günlük adet kanama periyodunun ortaları hamile kalmak için idealdir. Yani kadınlar son adet kanaması yaşadıklarından ortalama 14 veya 15 gün sonra hamile kalabilirler. Bu her bayan için bilinmesi gereken önemli bir noktadır ve özelikle de gebe kalmaya çalışanların unutmamaları için bu tarihleri not etmeleri önerilmektedir.

40 hafta sürecek olan hamilelik sürecinin ne zaman bittiğinin kolaylıkla hesaplanabilmesi için son adet gördüğünüz tarihe 7 gün ekleyin. Bu tarihin üzerine de doğum süreci olan 40 haftayı ekleyin ve bebeğinizi ne zaman kucağınıza alacağınızı hesaplamış olun. Gebelik hesaplama aslında kolaydır, sadece dediğimiz gibi son adet kanamasının ilk gününü hatırda tutmak lazımdır.Şimdi internetin altın çağını yaşadığı zamanlardayız ve her işimizi internet sayesinde görmeye alıştık. Bizde bu yazımızda gebelik hesaplamanız için gebelik motorunu size öneriyoruz. Aşağıdaki alanları doldurarak kaç haftalık hamilesiniz kolayca öğrenebilirsiniz.

Gebelik hesaplama en güvenilir bir biçimde bu işin uzmanı olan doktorların da yardımı ile öğrenilebilir, ufak tefek aksamalar olabilir ama bilim insanları bu konuda uzun süren eğitim almışlardır ve yanılma payları çok azdır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Doğum Çeşitleri Nelerdir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

    Uzun hamilelik sürecinden sonra doğum anı, tüm anne adaylarının heyecan içerisinde beklediği hayatlarındaki en önemli …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir