Pazartesi , 15 Ekim 2018
Ana Sayfa » Hamilelik ve Doğum » Nasıl Hamile Kalınır ?

Nasıl Hamile Kalınır ?

Yeni bir canlıyı dünyaya getirmek çok sorumluluk ister, öz veri gerektirir, öncelikle çocuk doğurmak isteyenlerin kendileri ile barışık olmaları ve doğurmak isteyip istemediklerine karar vermeleri gerekir. Ondan sonra da tüm hayatlarını değiştirecek olan aşamalara geçilmelidir. Anne olmak isteyen bayan kötü alışkanlıkları varsa onları düzeltmeli, alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durmalıdır. Beslenme ve uyku düzenine gereken özeni göstermeli ve olabildiğince stresten kaçınmalıdır. Bütün bu ortamı sağladıysanız ve yine de hamile kalamadıysanız sorun olup olmadığını anlamak için eşinizle birlikte bir uzman hekime görünmelisiniz ama bizim de size bazı önerilerimiz olacaktır. Nasıl hamile kalınır sorusu pek çok yanıtı da beraberinde getirir.

Kadınlar rutin olarak yaratılışları gereği 28 günde bir adet kanaması geçirirler ve bu kanamanın anlamı döllenmemiş yumurtanın atılmasıdır. Sağlıklı bir kadının yumurtlama dönemi bu 28 günlük sürenin ortasına gelir ve en şanslı olunan zamanlar 10 ile 14.gün arasıdır. Bu zaman içinde bayan yumurtlayacak ve erkeğin spermi ile birleşebilecek konumdadır. Nasıl hamile kalınır ? Bazı kadınlarda ise bu adet görme işlemi 30 günde bir olur ve yumurtlama hesabının doğru yapılması ile hamile kalınabilir.

Ancak yine bazı kadınlar bir türlü düzenli adet göremezler ve ne zaman yumurtlayacaklarını bilemezler, gelişen teknoloji onların sorunlarına da çare üretmiş ve hormon seviyelerinin tavan yaptığı zamanları anlayabilmeleri için özel cihazlar imal edilmiş ve en doğru yumurtlama zamanlarının belirlenmesi kolaylaşmıştır. Bu dönemlerde erkeğin spermi ile buluşabilen yumurtalar döllenecek ve zaman içinde embriyo haline gelerek bebek oluşumunun başlamasına nende olacaktır. Bu şekilde yani normal yolla hamile kalamayanlar içinse aşılama ve tüp bebek formülleri devreye girmekte ve çoğunluğu mutlu sona erişmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Doğum Çeşitleri Nelerdir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

    Uzun hamilelik sürecinden sonra doğum anı, tüm anne adaylarının heyecan içerisinde beklediği hayatlarındaki en önemli …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir