Cuma , 19 Ekim 2018
Ana Sayfa » Kadınca » Mutluluk Veren Yiyecekler Nelerdir?

Mutluluk Veren Yiyecekler Nelerdir?

Hayatta zor anlarınız elbette olmuştur. Olacaktır. Bu doğal dengenin sağlanması için mutsuz olduğunuzda mutluluk çalışmaları yaparak mutsuzluğun etkisini azaltabilir veya ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak aslında birçok yoldan geçse de bu yazımızda mutluluk veren yiyeceklerden bahsedeceğiz. Evet şaşırmış olabilirsiniz, bir şeyler yiyerek mutlu olabilirsiniz.

İçerisindeki maddeler sayesinde mutluluk hormonu salgılamanıza yardımcı olan bu yiyecekleri öğrenerek daha mutlu anlar yaşayabilirsiniz. Hadi başlayalım;

Bayanların en çok sevdiği yiyecekler arasında olan çikolata mutluluk veren yiyecekler arasında ilk sıralarda yer alıyor. İçerisindeki maddelerin direkt mutluluk hormonu salgılamaya etkisinden dolayı çikolata yedikten sonra mutluluk oranınız artıyor. Endorfin adı verilen mutluluk hormonuna en büyük etkiyi göstermesinden dolayı mutluluğu katlamaktadır.

Yapılan araştırmalar aslında acı yiyeceklerinde mutluluğu arttırdığını ortaya çıkarıyor. Mesela acı biber yemek aslında kişinin kendini cezalandırması gibi düşünülüyor. Cezasını ödeyen kişide bir rahatlama meydana geliyor ve önceki durumundan daha mutlu olduğu bir konuma geçiş yapıyor.

Baharatların mutluluk ve enerji verdiğini de bu noktada hatırlatalım. Özellikle zencefil gibi baharat türleri mutluğunuzu arttıracak özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu nokta da bir parantez açarak bayanlara şunu söylemekte fayda var. Mutlu olmak için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yok. En sevdiğiniz yemeği yapın, afiyetle yiyin. Kendi mutluluğunuzu kendiniz hazırlayın. Yaprak sarmasına mı bayılıyorsunuz, yapın yaprak sarmanızı bir güzel yoğurt ekleyin yanına, tabağınızda güzelce süsleyin yemeğinizi sonrasında güzel bir masa hazırlayın böylelikle yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yaparak mutluluğu çağırabilirsiniz.

  • İlginizi Çekebilir...

    Selülit Nasıl Önlenir?

    Selülitler bayanların korkulu rüyası olarak anılmaktadır desek çok mu abartmış oluruz?. Selülitler vücudunuzu olduğundan daha …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir