Çarşamba , 17 Ekim 2018
Ana Sayfa » İdeal Kilo
İdeal Kilo Hesaplama
İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo


İdeal kilo
, ideal kilo hesaplama aracı, formülü ve kilo Vki tablosu; kilonuzu hesaplamak için  santim cinsinden boyuzu ve kilogram cinsinden ağırlığını giriniz ve ardından hesapla butonuna basınız.

İdeal kilo nasıl hesaplanır?

İdeal kilo sıhhatli (sağlıklı) tek hayat sürdürebilmeniz amaçlı boyunuz ile orantılı durumda olan kilo değeridir. Yapılmış Durumda Olan biyolojik çalışmalar da yalnızca bir kilogram kilo vermenin dahi, birey ömrünü 3 ya da 4 ay civarı uzattığını göstermiştir. Aşağıda görülen Beden Kitle İndeksi (VKİ) tablosunda kilogram cinsinden kilonuz ve metre cinsinden boyunuzun kesiştiği noktanın içerisinde bulunduğu meydan kilonuzun ideal olup olmadını öğrenebilirsiniz. Eğer şuanki kilonuz ideal kilonuzun altında ya da üzerinde ise bu kiloya ulaşabilmek amaçlı izlenecek sokak, kısa zamanda pek miktarda kilo kaybetmek ya da almak değil, sıhhatli kilo kaybını/kazancını sağlamak ve bu kiloyu uzunca dönemde savunmaktır.

İdeal Kilo Cetveli VKI


İdeal kilo bayan ve erkekler  için birçok formüllerle hesaplanmaktadır. Örnek formül; Yazımızda ideal kilo hesaplama formülleri verilmiştir inceleyebilirsiniz.

  • Kadınlarda ideal kilo: 45.5 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)
  • Erkeklerde ideal kilo: 50 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir