Cuma , 19 Ekim 2018
Ana Sayfa » Hamilelik ve Doğum » Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Gebelikten şüphelenen kadınların ilk yapması gereken adet tarihinde gecikme olup olmadığını denetim etmektir. Eğer tane tarihinde bir gecikme yaşanmışsa, eczaneden temin edeceği idrar testini evde kendi kendine uygulayarak hamile olup olmadığını anlayabilir.
Gebelik testi neticeleri doğrumudur : Sadece evde uygulanan gebelik testlerinde sonuçlar hep doğru çıkmadığı için kesinlikle gebelik testini hastahanelerde yaptırmalıdırlar.

Gebelik testi nerelerden alınır? Evde kullanılabilecek gebelik testlerini, eczanelerden uygun fiyata satın alabilirsiniz. Testlerin üzerinde iyi mi uygulamanız gerektiği resimli şekilde anlatılmaktadır.
Gebelik testi ne vakit yapılır? : sadece idrar testleri ile gebelik kontrolü yapabilmeniz için ilişkiden 15 Gün geçmesini beklemeniz, doğru sonuç alabilmeniz açısından önem taşır. Daha erken sürelerde denetim ettiğiniz takdirde yüzde 90 oranında yanılma yaşayabilirsiniz.

Gebelik testi sonucuna bakılırsa ne yapılır: İdrarda yapacağınız gebelik testinin sonucu olumlu çıkarsa mutlaka kan testiyle garantilemelisiniz. Aynı şekilde negatif çıkması durumunda ister testi yeniler, isterseniz de kan testiyle güvence sağlayabilirsiniz.
Gebelik testi silik çıkarsa: test silik İdrar testlerinde sonuç silik çıkarsa, testi tekrarlamanız gereklidir. Eczaneden birden fazla test alırsanız, birer gün arayla testleri uygulayıp daha net sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Kanda gebelik testi nerede yapılır: Kanda gebelik testleri sıhhat merkezleri, hastaneler, özel klinikler ve laboratuvarlar tarafınca yapılmaktadır. Kanda ki gebelik testinin sonucunun doğru olabilmesi için cinsel birlikteliğin üzerinden en az 1 hafta geçmesi yeterli olacaktır.
Kan alınması ile yapılan testin sonucunu, özel kliniklerde aynı gün içerisinde alırken, devlet hastanelerinde de 1 gün içerisinde alabilirsiniz. Kanda gebelik testleri yaşanılan ilişkiden 1 hafta sonrasında yapılmışsa yüzde 100 oranında doğrudur.

Son olarak: Planlamadığınız halde gebelik şüpheniz var ise acil olarak doktora gidip kan testi yaptırarak gebelikle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.. Bebeğinizin gelişimi açısından ilk 3 ay çok önemli olduğundan, gebe olduğunuzun farkına ne kadar erken varırsanız sağlıklı gelişim o denli iyi olacaktır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Doğum Çeşitleri Nelerdir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

  Uzun hamilelik sürecinden sonra doğum anı, tüm anne adaylarının heyecan içerisinde beklediği hayatlarındaki en önemli …

  2 Yorum

  1. Nadide Hayat İzle

   Teşekkürler bilgilendirme için eşim araştırmamı söylemişti siteniz yardımcı oldu.

  2. Haber Sırası

   Regl tarihindeki 2-3 günlük gecikmelerde heyecan yapmayın. Düzenli tarihten 10 gün gecikme olduysa o zaman eczaneden bir gebelik testi alıp yapabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir