Çarşamba , 15 Ağustos 2018
Ana Sayfa » Hamilelik ve Doğum » Hamileliğin 3. Ayı Nasıl Geçer ?

Hamileliğin 3. Ayı Nasıl Geçer ?

Anne adayının rahmine düşen bebek 3.ay ile birlikte embriyo aşamasındadır hala. Anne dışarıdan bakıldığında hamile olduğunu fark etmeyebilir zira daha karın büyüme aşamasına gelmemiştir. Eğer aş eriyorsa bu giderek artacak ve sabah bulantıları da anneyi rahatsız edecektir. Memelerde gerilme, meme başlarında renk koyuluğu ve hassaslaşma giderek çoğalacaktır. Hamileliğin 3. Ayı nasıl geçer diye sorarsanız zorluklar kendini göstermeye başlayacaktır diyebiliriz ki dokuz aylık hamilelik periyodunun ilk üç ayı bitmek üzerdir ve yeni döneme girilecektir bu aydan sonra.

Kabızlık ve sinirlilik olabilir, anne adayı olur olmaz şeylere alınıp gücenebilir ve ağlamaya başlayabilir. Çok hassa bir dönemdir bu ay ve etrafın anne adayına destek olması gerekir. Bebek ise gelişiminde devam ederek kendini iyice belli etmeye başlamaktadır. Hamileliğin 3.ayı nasıl geçer ? Anne adayının diş etleri için de zor bir dönemdir bu ay, diş etleri şişebilir ve diş hastalıkları baş gösterebilir bu yüzden de gerekli floru hem kendi hem de bebeğinin diş sağlığı için almalıdır anne. Anne adayının sırtında ve belinde ağrılar, ayaklarında kramplar oluşabilir. Bu yüzden oturup kalmasına dikkat etmeli, belini desteklemeye özen göstermelidir.

Annenin karnında tüm gebeliği boyunca devam edecek olan siyah çizgi kendini göstermeye başlar. Hamileliğin 3.ayı nasıl geçer konulu bu yazımızı dikkate alan anneler bilmelidir ki artık bebekleri ile konuşmaya, onları sevmeye ve bebeğin kendisini hissetmeye başladığını anlaması gerekir. Sık idrara çıkmaya başlanabilir ve mide yanmalarında da artış görülebilir. Bu ay itibarı ile bebeğin düşme tehlikesi de olabilir en ufak bir değişik renkteki akıntı ile hemen doktorunuzu aramalı ve önleminizi almalısınız. Doğuma daha 6 ayınız var ve dikkat etmeniz gerekir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Doğum Çeşitleri Nelerdir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

  Uzun hamilelik sürecinden sonra doğum anı, tüm anne adaylarının heyecan içerisinde beklediği hayatlarındaki en önemli …

  1 Yorum Var

  1. Uzaklarda Arama İzle

   Hamilelik çok sıkıntılı birşey allah tüm annelere sabır versin.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir