Çarşamba , 18 Temmuz 2018
Ana Sayfa » Hamilelik ve Doğum » Hamileliğin 2. Ayı Nasıl Geçer ?

Hamileliğin 2. Ayı Nasıl Geçer ?

Hamile olan anne adayı artık biliyordur ki içinde yepyeni bir canlı taşımaktadır ve mutlaka doktor kontrolünde olması gerekir. Bu ay itibarı ile bebeğin boyutlarında gelişme yaşanır ( 1 ile 1.5 santime ulaşmıştır ), kalp atışları ultrason muayenesi sırasında dinlenebilir. Annenin sabah bulantıları ve aşermeleri başlar, bu sorunları genel olarak her kadın yaşar ama istisnalar da vardır elbette. Memeleri hassaslaşmaya ve uçları koyu renk almaya başlar ve gerilme hissi oluşur. Hamileliğin 2.ayı nasıl geçer ? Anlatmaya çalıştığımız da budur zaten. Bebeğin kalbi atmaya başlar ve kalbin 4 odacığı da oluşmaya başlamıştır, görüntüler size yardımcı olur ve bu durumu kolaylıkla görerek de yaşayabilirsiniz.

Kan dolaşımı oluştuğu için el ve ayakları yumrular halinde uzamaya ve belli olmaya ve görüntülenmeye başlar. İç deri, beyin, omur ilik sinir yolu gelişim gösterir. Hamileliğin 2.ayı nasıl geçer sorusunun yanıtları giderek netleşmeye başlıyor görüldüğü gibi. Deri, tırnak, diş mineleri gibi önemli oluşumlar yaşanır. Çok basit hali ile bebeğin iç organları da şekillenmeye başlar, akciğer, bağırsaklar ve kara ciğer oluşmaktadır. Tam teşekküllü olmasa bile idrar yolları da kendini geliştirmektedir.

Hamileliğin 2.ayında anne ile bebek arasındaki oksijen alış verişini düzenleyecek olan kordon bağı da oluşmaya başlar. Pankreas ve tiroid gibi organlar şekillenir. Bu dönem içinde anne adayının beslenmesine çok özen göstermesi gerekir. Doktor kontrolünde olmanın en büyük önemi ise gerekli gereksiz ilaç kullanımının önüne geçilmesidir, doktor önermeden en basit bir ağrı kesici ile alınmamalıdır. Hamileliğin 2.ayı nasıl geçer ? Anne için bebeğin kabullenme sürecidir, içindeki bu yeni varlığın farkına vardıktan sonra bazı psikolojik sıkıntılar yaşayan anne adaylarının var olduğu biliniyor.

  • İlginizi Çekebilir...

    Doğum Çeşitleri Nelerdir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

    Uzun hamilelik sürecinden sonra doğum anı, tüm anne adaylarının heyecan içerisinde beklediği hayatlarındaki en önemli …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir