Pazar , 11 Kasım 2018
Ana Sayfa » Kadınca » Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyaj deyince aklımıza gelen sıradan bir iş günü veya sıradan bir gezme günü olabilir. Çok önemli bir ortama katılmadığımız zamanları ifade ettiğinden günlük makyaj yapımı da özel gün makyaj yapımından farklı olmaktadır.

Günlük makyaj yaparken dikkat etmemiz gerekenler arasında abartılı makyaj yapmamak olmalıdır. Öncelikle günlük makyaj için işe saçlarımızdan başlamak en iyisi olacaktır. Yüzümüzün açılarak rahat bir makyaj ortamı sunmasından dolayı saçlarımızı at kuyruğu modeli veya üstten topuz modeli ile bağlamak oldukça iyi olacaktır.

Ardından aynanın karşısına geçerek, çok hafif olmak kaydıyla fondöten kullanabiliriz. Fondöten kullanımı o kadar hafif olmalıdır ki birkaç fırça darbesi hafif bir makyaj için yeterlidir. Günlük makyaj için far kullanımı biraz ağır olacağından dolayı far kullanmıyoruz. Far yerine kalem kullanmayı tercih ediyoruz.

Diğer aşama da ise rimel kullanımı var. Rimeller biz bayanların en vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Daha kalın ve dolgun kirpikler için rimel kullanımında bir sınırlama yapmaya gerek olacağını sanmıyorum. Ama takma kirpik kullanıyorsanız günlük makyaj için tercih etmemelisiniz.

Ruj kullanımından bahsetmek gerekirse, kış günlerinde dudaklarınızın çatlamaması için özel kozmetik ürünlerinden kullanmıyorsanız, ruju tercih edebilirsiniz. Ama ateş kırmızısı renginde de bir ruj kullanımı günlük makyaj için abartılı olacaktır. İdeal ruj rengi, günlük kullanım için açık tonlarda pembedir.

Rujun ardından topladığımız saçlarımızı açabiliriz, yada günlük makyaja uygun olarak at kuyruğu yada topuz modeli olarak da kullanabilirsiniz. Eğer ten renginize göre makyaj yaptığınız çok bariz belli ise saçlarınızı açmanızda fayda var.

 • İlginizi Çekebilir...

  Selülit Nasıl Önlenir?

  Selülitler bayanların korkulu rüyası olarak anılmaktadır desek çok mu abartmış oluruz?. Selülitler vücudunuzu olduğundan daha …

  1 Yorum Var

  1. Banyo Aynasi

   Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir