Pazar , 22 Temmuz 2018
Ana Sayfa » Diyet » Doğum Sonrası Kiloları Nasıl Verilir?

Doğum Sonrası Kiloları Nasıl Verilir?

Hamilelik ardından fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Hatta hamile olmasa bile fazla kilolarından kurtulmak isteyen bayanların sayısı oldukça fazladır. Bu yazımızda özellikle hamilelik sonrasında kilo vermek için neler yapılmalıdır sorusuna birlikte cevap arayacağız.

Hamilelik oldukça stresli bir o kadar da eğlencelidir aslında. Minicik elleriyle sizi tutan bebişiniz hem streslerinizi hem de kilolarınızı unutturacaktır. Ama alınan kiloların gerçekliğini hatırladığınız da kilo vermek için çeşitli yollar denemeye başlayacaksınızdır. Bu yollara başvurmadan önce yazımızı birlikte şekillendirelim.
1) Sakin olun, önce düşünelim;
Hamilelik ardından hemen zayıflamaya çaba göstermeyin, çünkü vücudunuz oldukça yıprandı ve dinlenmeye ve normalleşmeye ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle kendinize biraz zaman verin ve vücudunuzun normal sistemde çalışmasını bekleyin. Bu yaklaşık olarak 2 ay gibi bir süreyi bulacaktır. Bu süre zarfında bebişinizle ilgilenmeye ona daha fazla ayırmaya dikkat ederek, büyümesini keyifle izleyin.

2) Diyet programı hazırlayın, ama dikkat edin;
Düzenli ve sağlıklı bir diyet ihtiyacınız olan şeyler arasında yer almaktadır. Ama unutmayın bebişinizi emzirdiğiniz için yanlış bir diyet uygulamayın. Sütünüzü artıracak gıdalar tüketmeye gayret edin. Bu konuda profesyonel bir destek almak, yani bir diyetisyenle görüşmek en doğru karar olacaktır. Unutmayın, bebişinizin sağlığı her şey den önemli.
3) Küçük adımlarla spor yapmaya başlayın;
Kısa kısa yürüyüşlerle spora başlamalısınız. Bu yürüyüşler uzun olmamalı. Çünkü daha yolun başındasınız. Hem uzun yürüyüşler sizleri yoracaktır. Bebişinizle daha fazla ilgilenmeniz gerektiğinden yıprana bilirsiniz. Bu nedenle kısa kısa yürüyüşleri tercih etmenizde fayda var.

4) Evde minik hareketler yapın;
Ev içerisinde küçük egzersizlerle diyetlerinizi destekleyin. Böylece vücudunuzun sıkılaşmasını kolaylaştırmış olursunuz. Bu konuda yine kendinizi yormamalısınız
5) Ara verin;
Bu başlığın sebebi, siz bir annesiniz ve bebeğinizin ihtiyaç duyduğu gıdaları almalısınız ki emzirdiğinizde en doğru değerdeki sütünüz bebeğinize fayda sağlasın. Bu nedenle diyetinizden biraz fedakarlık yapmaktan çekinmeyin. Bebeğinize faydalı olacak besinleri tüketmeyi unutmayın.
6) Zamana bırakın;
Hamilelik döneminde aldığınız kiloları vermek için acele etmeyin. Planlı hareket edin, küçük adımlarla ilerleyin. Böylece kendinizi yıpratmamış olursunuz. Zamanla fit vücudunuza tekrar kavuştuğunuzu göreceksinizdir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Doğum Çeşitleri Nelerdir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

    Uzun hamilelik sürecinden sonra doğum anı, tüm anne adaylarının heyecan içerisinde beklediği hayatlarındaki en önemli …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir