Cuma , 16 Kasım 2018
Ana Sayfa » Diyet » Boy Kilo Endeksi Hesaplama

Boy Kilo Endeksi Hesaplama

Her insan sağlıklı bir yaşam sürmenin sıkıntısını çekiyor, nasıl çekmesin ki hazır yiyeceklerden, asitli içeceklerden, bol karbonhidratlı olan her şeyden çok hoşlanıyoruz ve onları tüketmek için fırsat kolluyoruz. Ondan sonra da gelsin kilolar, gitsin sağlıklı yaşam. Her insanın kendi bedenine uygun olarak kilo ve boyunu hesaplayacağı endeksler var ve ideal vücut ölçülerini bu hesaplama ile öğrenebilirsiniz. Boy kilo endeksinizi kolayca öğrenmeniz için sadece aşağıdaki alanları doldurmanız yeterli.

Yetişkin insanların beden kitle endeksini hesaplamak için kilonuzun boy uzunluğunuzun karesine bölünmesi gerekiyor. Kadın ve erkeklere göre belirlenen kriterler doğal olarak değişiktir ve uzmanların yaptığı sıralamaya göre ölçtüğünüz kitle endeksine bakarak şişman, normal veya ideal vücut ölçülerinde olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Boy kilo endeksi hesaplama çok kolay gördüğünüz gibi, kilonuzu boyunuzun ölçüsünün karesine bölerek elde edebiliyorsunuz.

Yapılan hesaplamalara göre endeksleri 18.5/metre karenin altında olanlar zayıf olarak görülüyor, 18.5-24.5/metre kare olanlar normal ve diğerleri de giderek obeziteye kadar çıkabiliyor. Yapılan ölçümler sonunda vücudunuzun yağ oranlarını da hesaplayabilirsiniz. Boy kilo endeksi hesaplama son günlerde çok popüler oldu, ünlü diyetisyenlerin önerisi ile bu ölçümleri yaptıranların dilinden düşürmediği bu uygulamayı giderek daha çok insan yaptırmaktadır. Boy kilo endeksiniz 40/metre karenin üzerinde çıkmışsa çok dikkatli olmalısınız zira siz potansiyel bir obezite hastasısınız demektir. İşte bu ölçümlerin sağladığı en büyük yarar da budur, insanlar gelecekte kendilerini neyin beklediğini bilerek önlem alabilir ve yiyip içtiklerine daha çok dikkat edebilirler.

 • İlginizi Çekebilir...

  Kilo Verme Yöntemleri Kadın/Erkek

  Özel Kilo Verme Yöntemleri

  Özel Kilo Verme Yöntemleri; Kadın erkek fark etmeksizin kilo problemi görsel ve sağlık açısından son derece …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir